product
27851Svedbergs Tvättställ Deep 610 mmhttps://www.stonefactory.se/badrumsinredning/handfat/svedbergs-tvattstall-deep-610mm?channelCountry=SEhttps://www.stonefactory.se/pub_images/original/svedbergs-tvattstall-deep-610mm-stonefactory.se.jpgInStock2416SEK/badrumsinredning/handfatTvättställ Deep är ett stilrent tvättställ, med avlastningsytor på sidan, från Svedbergs. Deep är tillverkat i glaserat porslin och passar bland annat till tvättställskåpet Svedbergs Forma med djup 45 cm. Tvättstället finns att köpa i flera storlekar och är förberedd för bultmontage.
Tvättstället placeras direkt på tvättställsskåpet så därför behövs ingen bänkskiva.
Tvättställsblandare och bottenventil behöver köpas till.
<br>
<BR>
<a href="https://www.stonefactory.se/pub_docs/files/PDF/svedbergs-tvattstall-deep-610mm.pdf"><b>Klicka här för Produktblad</b></a>
<BR>
<b>Rengöring</b>
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och kalkavlagringar kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.3020
- Hem
- Kök & Badrumsinredning
- Handfat & Tvättställ
- Svedbergs Tvättställ Deep 610 mm
-20%


Svedbergs Tvättställ Deep 610 mm


Artikelnummer: 6060S
Enhet: st.
Beställningsvara levereras normalt inom 2-3 veckor
- Nöjdhetsgaranti
- Prisgaranti
- Snabba leveranser
Specifikationer
Varumärke | Svedbergs |
---|---|
Serie | Forma |
Typ | Tvättställ |
Höjd | 60 mm |
Bredd | 610 mm |
Djup | 460 mm |
Färg | Vit |
Yta | Glaserad |
Form | Rektangulär |
Material | Porslin |
Placering | Väggmonterad |
Blandare | |
Bottenventil | |
Hål för blandare | |
Överfyllnadsskydd | |
Vattenlås |
Beskrivning
Klicka här för Produktblad
Rengöring För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och kalkavlagringar kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan rikligt med vatten.